Strona oficjalnego dystrybutora marki Samson w Polsce

C01U

C01U – Studyjny mikrofon pojemnościowy USB

Oryginalny studyjny mikrofon pojemnościowy USB
Niekwestionowany lider w dziedzinie popularności i uniwersalności

Samson prezentuje studyjny mikrofon pojemnościowy USB, który rozpoczął to wszystko: C01U.

Ten klasyczny mikrofon USB wypełnia lukę między średniej klasy adapterami USB audio a produktami profesjonalnymi, które wymagają użycia dedykowanych sterowników, specjalnego oprogramowania oraz/lub dodatkowego okablowania. Mikrofon C01U jest kompatybilny ze wszystkimi komputerami Mac lub PC wyposażonymi w USB, a także z większością programów DAW, włączając w to GarageBand. W zestawie z mikrofonem otrzymujemy oprogramowanie cyfrowej stacji roboczej audio Cakewalk Sonar LE. Wyjątkowa zdolność do uzyskiwania krystalicznie czystych nagrań audio połączona z łatwością użytkowania oraz mobilnością, a także dołączony zestaw akcesoriów w postaci stołowego statywu mikrofonowego, uchwytu mikrofonu, przewodu USB oraz pokrowca sprawiają, że C01U jest najcenniejszym dodatkiem w każdym studiu nagrań.

Czerpiąc inspirację z niezwykle udanego mikrofonu C01, model C01U/C01UCW jest obecnie fundamentem oraz najlepiej sprzedającą się konstrukcją spośród szerokiego wachlarza mikrofonów USB Samson. C01U posiada dużą 19-milimetrową membranę z elementem antywstrząsowym, która cechuje się niezwykle efektywną reprodukcją cichych i głośnych dźwięków z taką samą ilością szczegółów. Kardioidalna charakterystyka kierunkowości zapewnia wyrównaną charakterystykę częstotliwościową. Przechwytywanie sygnału audio z 16-bitową rozdzielczością i maksymalną częstotliwością próbkowania 48 kHz sprawia, że C01U zapewnia dokładność, dzięki której możemy być pewni, że otrzymamy to, co właśnie słyszymy.

Mikrofon CO1U jest zasadniczo przeznaczony dla muzyków o różnym poziomie zaawansowania, jednakże jego uniwersalność pozwala na wykorzystanie go w różnego typu rozwiązaniach audio związanych z rejestrowaniem sygnałów, szczególnie w przypadku osób wykonujących podcasty, nauczycieli czy pracowników różnych firm.

Menedżer muzyczny

W odniesieniu do muzyków, połączenie technologii audio i komputerowej przyczyniło się do powstania domowych/mobilnych studiów nagrań jako alternatywy dla profesjonalnych studiów nagraniowych. Niezależnie od tego, czy koncertujesz po kraju, czy też eksperymentujesz w swoim studiu, mikrofon C01U ustanawia standard w integrowaniu komputera jako narzędzia do rejestrowania twoich pomysłów muzycznych. Dzięki kardioidalnej charakterystyce kierunkowości możemy z profesjonalną jakością nagrywać bezpośrednio na komputer wokale lub instrumenty muzyczne przy bliskim omikrofonowaniu. Mikrofon C01U jest doskonałym narzędziem do nagrywania muzyki w podróży lub w ograniczonych przestrzeniach, zapewniając wszystkim muzykom ogromną swobodę tworzenia.

Producent podcastów

Rozwój podcastów stworzył potrzebę dostępności wysokiej jakości możliwości produkcyjnych, które są osiągalne dla wszystkich. Model C01U spełniając te kryteria stał się realnym marzeniem dla osób wykonujących podcasty. Proste połączenie USB bezpośrednio z komputerem sprawia, że podcasty uzyskują nieporównywalną jakość w aspekcie nagrywania audio. Przystępna dla wszystkich cena C01U wyraża się tym, że głosy dziennikarzy internetowych są upoważnione do ustanowienia realnej tożsamości w zatłoczonym świecie podcastingu.

Doradca akademicki

Coraz większe wykorzystanie technologii komputerowych w procesach edukacyjnych sprawia, że równolegle wzrasta zainteresowanie użytecznymi funkcjami mikrofonu C01U wśród studentów, profesorów oraz administratorów sieci akademickich. Oprócz podcastingu, C01U może być wykorzystany do podniesienia jakości aplikacji edukacyjnych dla Skype, VoIP, oprogramowania przechwytywania ekranów np. Camtasia Studio czy też oprogramowania rozpoznawania mowy takiego jak Dragon Naturally Speaking. Te aplikacje, które wszystkie mogą być użyte do nauki, badań czy katalogowania materiałów akademickich, mogą być z łatwością realizowane z wykorzystaniem nagrań audio dokonanych z użyciem C01U. Tak więc, niezależnie od tego, czy uczymy się na kursie online, przeglądamy ostatnie wykłady czy przygotowujemy się do poważnego egzaminu korzystając z wielu komputerów, C01U pomaga uczynić proces nauki bardziej przystępnym i interaktywnym.

Partner w biznesie

Samson C01U jest odpowiedzią na potrzeby profesjonalistów, którzy potrzebują nowej jakości w komunikacji korporacyjnej. Jest on idealny do produkcji materiałów audio-video na potrzeby stron internetowych, tworzenia prezentacji multimedialnych, użycia podczas spotkań biznesowych lub imprez firmowych. Właściwości C01U pozwalają na wygodne i tanie nagrywanie klipów audio o jakości studyjnej, dzięki której komunikacja będzie bardziej skuteczna, a prezentacje będą o wiele bardziej atrakcyjne w przekazie. Nie bez znaczenia dla biznesmenów jest też aspekt mobilności C01U. Mogą oni zabrać go ze sobą i podróżować z nim na kolejne spotkanie tak samo wygodnie, jak w przypadku laptopa czy aktówki.

Bogactwo akcesoriów

Samson oferuje kolekcję profesjonalnej jakości akcesoriów (wszystkie sprzedawane oddzielnie), które mogą być użyte do podniesienia jakości dokonywanych nagrań przy użyciu C01U, włączając w to filtr pop mikrofonu PS01 oraz uchwyt antywstrząsowy typu pająk SP01. Siateczka nylonowa PS01 powoduje zmniejszenie intensywności głosek wybuchowych i syczących, co znacznie poprawia efektywność użycia mikrofonu C01U. Mikrofon w zestawie posiada uniwersalny uchwyt montażowy do statywu mikrofonowego oraz elastyczną gęsią szyję, która ułatwia właściwe ustawienie filtru. Wreszcie uchwyt typu pająk SP01 stanowi niezawodną ochronę antywstrząsową dla C01U, skutecznie pochłaniając niepożądane wibracje oraz inne zakłócenia mechaniczne.

Muzycy, lektorzy, pedagodzy, biznesmeni i inni użytkownicy mogą cały czas ufać produktom Samson i mieć pewność, że uzyskają najwyższy standard korzystając z prostej, niedrogiej i mobilnej technologii studyjnego mikrofonu pojemnościowego USB: C01U.

W celu uzyskania informacji na temat apletu Samson SofPre Applet należy odwiedzić stronę poświęconą SoftPre.

Najnowsze informacje dotyczące C01U oraz sposobu jego integracji z używanym oprogramowaniem rejestratora znajdują się na stronie FAQ (Często zadawane pytania).

Dane techniczne:

  • Studyjny mikrofon pojemnościowy z dużą 19-milimetrową membraną
  • Rozpoczęcie nagrywania zaraz po podłączeniu mikrofonu. Nie są potrzebne dodatkowe elementy.
  • Kardioidalna charakterystyka kierunkowości
  • Rozdzielczość 16-bitowa, 44,1/48 kHz
  • Jednolicie płaska charakterystyka częstotliwościowa
  • Solidna siatka ochronna
  • Dołączony stołowy statyw mikrofonowy, uchwyt mikrofonu, przewód USB oraz pokrowiec
  • W zestawie z oprogramowaniem muzycznej stacji roboczej Cakewalk® Sonar LE

 

 
 
Newsy | Warunki użytkowania | Partnerzy | Do ściągnięcia | Kontakt
 
© Samson Technologies Corp. 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone