Strona oficjalnego dystrybutora marki Samson w Polsce

Q1U

Weź oryginalny mikrofon dynamiczny USB w swoje dłonie.

Samson przedstawia Q1U - pierwszy dynamiczny mikrofon ręczny USB, który jest najtańszym wyborem w procesie typowego omikrofonowania przy wykorzystaniu ręcznego mikrofonu dynamicznego.

Q1U/Q1UCW zapewnia nieskazitelną jakość audio i komfort pracy dzięki najwyższej jakości komponentom, konstrukcji mikrofonu ręcznego oraz interfejsowi USB. Jest on kompatybilny z szynami USB wszystkich komputerów Mac oraz PC, a także z większością komputerowych programów DAW, włączając w to GarageBand. W zestawie znajduje się oprogramowanie cyfrowej stacji roboczej audio Cakewalk Music Creator LE. Wraz z mikrofonem otrzymujemy też stołowy statyw mikrofonowy, klips mikrofonu, przewód USB oraz pokrowiec ochronny. Wyjątkowa zdolność do uzyskiwania najwyższej jakości nagrań audio oraz łatwość w transporcie i użytkowaniu sprawiają, że Q1U jest najbardziej pożądanym dodatkiem w każdym studiu, sali wykładowej czy biurze.

Q1U posiada element neodymowy charakteryzujący się wyrównanym brzmieniem i zdolny do odbioru sygnałów o wysokim poziomie ciśnienia akustycznego. Jest on przemyślanie połączony z wbudowanym wysokiej jakości przedwzmacniaczem mikrofonowym, profesjonalnym konwerterem A/D oraz wyjściem USB. Superkardioidalna charakterystyka kierunkowości zapewnia wyrównaną charakterystykę częstotliwościową i szybką reakcję transjentową, co w rezultacie pozwala uzyskać precyzyjną reprodukcję dźwięków z liniową charakterystyką od najniższych do najwyższych częstotliwości. Przechwytywanie dźwięków z 16-bitową rozdzielczością oraz z maksymalną częstotliwością próbkowania 48 kHz sprawia, że Q1U oferuje taką dokładność pracy, dzięki której możemy być pewni, że to, co słyszymy, zostanie wiernie przekazane przez mikrofon.

Mikrofon Q1U jest znakomitym uzupełnieniem wszystkich rejestratorów komputerowych, a jego konstrukcja ręczna zapewnia dodatkowe możliwości podczas nagrań audio, szczególnie w przypadku muzyków, podcasterów, grup akademickich czy specjalistów branżowych.

Nadaj muzyce dynamiki

W przypadku muzyków, połączenie technologii audio i komputerowej przyczyniło się do powstania domowych/mobilnych studiów nagrań jako alternatywy dla profesjonalnych studiów nagraniowych. Niezależnie od tego, czy koncertujesz po kraju, czy też eksperymentujesz w swoim studiu, mikrofon Q1U ustanawia standard w integrowaniu komputera jako narzędzia do rejestrowania twoich pomysłów muzycznych. Dzięki superkardioidalnej charakterystyce kierunkowości możemy wiernie przekazywać brzmienie wokalu oraz instrumentów akustycznych, a zdolność do odbioru wysokiego poziomu ciśnienia akustycznego pozwala użyć Q1U do nagłaśniania perkusji oraz głośnych wzmacniaczy gitarowych. Mikrofon Q1U jest doskonałym narzędziem do nagrywania muzyki w podróży lub w ograniczonych przestrzeniach, zapewniając wszystkim muzykom ogromną swobodę tworzenia.

Wywiady w terenie

Rozwój podcastów stworzył potrzebę dostępności wysokiej jakości możliwości produkcyjnych, które są osiągalne dla wszystkich. Model Q1U spełniając te kryteria, zwłaszcza w odniesieniu do wywiadów w terenie, stał się realnym marzeniem dla osób wykonujących podcasty. Proste połączenie USB bezpośrednio z komputerem sprawia, że podcasty uzyskują nieporównywalną jakość w aspekcie audio. Ponieważ Q1U jest niezwykle wszechstronny w zastosowaniach sieciowych, głosy dziennikarzy internetowych są w pełni upoważnione do ustanowienia realnej tożsamości w zatłoczonym świecie podcastingu.

Wygodne nauczanie

Coraz większe wykorzystanie technologii komputerowych w procesach edukacyjnych sprawia, że równolegle wzrasta zainteresowanie użytecznymi funkcjami mikrofonu Q1U wśród studentów, profesorów oraz administratorów sieci akademickich. Oprócz podcastingu, Q1U może być wykorzystany do podniesienia jakości aplikacji edukacyjnych dla Skype, VoIP, oprogramowania przechwytywania ekranów np. Camtasia Studio czy też oprogramowania rozpoznawania mowy takiego jak Dragon Naturally Speaking. Te aplikacje, które wszystkie mogą być użyte do nauki, badań czy katalogowania materiałów akademickich, mogą być z łatwością i w dużym stopniu realizowane z wykorzystaniem nagrań audio dokonanych z użyciem Q1U. Tak więc, niezależnie od tego, czy nagrywamy notatki głosowe, wywiady, wykłady czy całe projekty, Q1U pomaga w tym, że by proces nauki był bardziej przystępnym i interaktywnym doświadczeniem.

Zasoby korporacyjne

Bez względu na to, czy mikrofon Q1U jest zamontowany na statywie, czy też trzymany w dłoni, jest on odpowiedzią na potrzeby specjalistów branżowych, którzy potrzebują nowej jakości w komunikacji korporacyjnej. Ten mikrofon jest idealny do produkcji materiałów audio-video na potrzeby stron internetowych, tworzenia prezentacji multimedialnych, użycia podczas spotkań biznesowych czy też imprez firmowych. Właściwości Q1U pozwalają na wygodne i tanie nagrywanie klipów audio o jakości studyjnej, dzięki której komunikacja będzie bardziej skuteczna, a prezentacje będą o wiele bardziej atrakcyjne w przekazie. Nie bez znaczenia dla biznesmenów jest też aspekt mobilności Q1U. Jego konstrukcja ręczna oraz interfejs USB sprawiają, że jest on łatwy w transporcie i można go bez przeszkód zabrać ze sobą na kolejne spotkanie.

Użyteczne dodatki

Samson oferuje kolekcję profesjonalnej jakości akcesoriów (wszystkie sprzedawane oddzielnie), które mogą być użyte do podniesienia jakości dokonywanych nagrań przy użyciu Q1U, włączając w to filtr pop mikrofonu PS01 oraz wyjątkowo lekki statyw typu boom BL3. Siateczka nylonowa PS01 powoduje zmniejszenie intensywności głosek wybuchowych i syczących, co znacznie poprawia efektywność użycia mikrofonu Q1U. Mikrofon w zestawie posiada uniwersalny uchwyt montażowy do statywu mikrofonowego oraz elastyczną gęsią szyję, która ułatwia właściwe ustawienie filtru. Wreszcie statyw BL3 łączy razem lekkość i wytrzymałość kluczowych elementów z atrakcyjną i funkcjonalną formą. Ten składany trójnóg z wysięgnikiem posiada solidną konstrukcję ze stali oraz odlewów. Zapewnia to odpowiednią nośność z dużą elastycznością pozycjonowania, dzięki czemu możemy wygodnie ustawić mikrofon, a całość nie będzie nadmiernie rzucać się w oczy.

Muzycy, lektorzy, pedagodzy, biznesmeni i liczni inni użytkownicy mogą cały czas ufać produktom Samson i mieć pewność, że uzyskają najwyższy standard korzystając z prostej, niedrogiej i wszechstronnej technologii dynamicznego mikrofonu ręcznego USB: Q1U.

W celu uzyskania informacji na temat apletu Samson SofPre Applet należy odwiedzić stronę poświęconą SoftPre.

Najnowsze informacje dotyczące Q1U oraz sposobu jego integracji z używanym oprogramowaniem rejestratora znajdują się na stronie FAQ (Często zadawane pytania).

Dane techniczne:

  • Podłącz i rozpocznij nagrywania. Nie potrzeba żadnego dodatkowego sprzętu!
  • Wszystko, co jest potrzebne do nagrywania audio na komputerze
  • 16-bitowa rozdzielczość z częstotliwością próbkowania 44,1-48 kHz
  • Element neodymowy umożliwiający odbiór wysokich poziomów SPL
  • Superkardioidalna charakterystyka kierunkowości
  • Jednolita, wyrównana charakterystyka częstotliwościowa
  • W zestawie ze stołowym statywem mikrofonowym, klipsem mikrofonu, przewodem USB oraz pokrowcem
  • Dołączone oprogramowanie rejestratora Cakewalk dla PC: Music Creator LE

 
 
Newsy | Warunki użytkowania | Partnerzy | Do ściągnięcia | Kontakt
 
© Samson Technologies Corp. 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone